Logo 1%

Logo OPP


Logo 1%
Dołącz do nas na Facebooku

 

16.06.2014

DaisyReader  

W związku ze zgłaszanymi problemami z instalacją programu DaisyReader na komputerach z systemem Windows 7 i Windows 8 zamieszczamy wersję programu, zgodną z wymienionymi systemami.

Program dostępny pod zakładką: DaisyReader lub bezpośrednio pod linkiem: DaisyReader

16.02.2014

Rozliczysz się łatwo i bezbłędnie, a jednocześnie pomożesz niewidomym  

Rozliczenie się z urzędem skarbowym może stanowić dla Ciebie pewną trudność. Z Fundacją Klucz dokonasz tego bez problemu i nie będziesz musiał nikogo prosić o pomoc. Wszystko to dzięki bezpłatnemu programowi, który poprowadzi Cię „za rękę” prosto do Twojego urzędu skarbowego.

Program znajdziesz na stronie www.pitroczny.pl Program obliczy też 1 procent Twojego podatku i wpisze KRS naszej fundacji, która jest organizacją pożytku publicznego. Dzięki temu Ty będziesz mieć ułatwione zadanie, a nasza fundacja zyska kilka czy kilkanaście złotych.

Twoje pieniądze zostaną wykorzystane jak najlepiej dla pożytku osób z uszkodzonym wzrokiem. Przeznaczymy je, bowiem na wydawanie książek w najnowocześniejszym międzynarodowym standardzie DAISY. Niewidomi będą mieli większy dostęp do literatury i będą mogli z niej korzystać podobnie jak widzący. Umożliwi to synchronizacja słowa czytanego (warstwa dźwiękowa) z pisanym (warstwa tekstowa) i system łatwej nawigacji po tekście. Ważna jest również możliwość odczytywania każdego słowa litera po literze, pobierania cytatów, sprawdzania interpunkcji, wracania do wybranych fragmentów tekstu itp. Standard DAISY ogromnie ułatwia naukę niewidomych uczniom i studentom i jest niezwykle przydatny w pracy naukowców, dziennikarzy i innych specjalistów, którzy każdego dnia posługują się słowem pisanym.

Przekazując 1 procent na konto naszej Fundacji za pomocą programu do wypełniania PIT-ów, będziesz miał satysfakcję, że niesiesz pomoc niewidomym, a do tego pewność, że łatwo i bezbłędnie rozliczyłeś się z fiskusem. Spróbuj!

29.01.2014

Głos niewidomych internautów  

Społeczeństwo informacyjne, w tym społeczność niewidomych i słabowidzących, w szerokim zakresie korzysta z różnego rodzaju informacji, ale również przekazuje informacje z różnych dziedzin. Osoby z uszkodzonym wzrokiem uczestniczą w wielu forach dyskusyjnych, również takich, które dotyczą tego środowiska.

Fundacja KLUCZ podejmuje się rozpowszechniania wybranych wypowiedzi osób niewidomych na tematy dotyczące ich życia, problemów, poglądów, opinii i ocen. Od stycznia 2014 r. na naszej stronie rozpoczęliśmy publikacje wypowiedzi internautów. Uważamy, że literatura fachowa, prasa środowiskowa, oficjalne dokumenty i wypowiedzi przedstawicieli władz środowiskowych stowarzyszeń nie oddają całej prawdy o życiu niewidomych i słabowidzących. Warto więc poznawać bezpośrednio ich poglądy. Warto przeglądać fora, na których wypowiadają się te osoby, gdyż nic nie zastąpi możliwości bezpośredniego poznania opinii, ocen i poglądów konkretnych, zwykłych ludzi, którzy nie pełnią żadnych funkcji i wypowiadają się wyłącznie we własnym imieniu. Wiemy jednak, że nie wszyscy mogą systematycznie serfować po Internecie i wyszukiwać informacje oraz wypowiedzi dotyczące osób niewidomych. Dlatego postanowiliśmy ułatwić Państwu to zadanie, chociaż tylko w minimalnym zakresie. Niestety, nie możemy dokonywać systematycznego przeglądu wszystkich forów dyskusyjnych i opracowywać wszystkich poruszanych tematów. Wymagałoby to zaangażowania co najmniej kilku osób, a takich możliwości nie mamy.

Będziemy prezentowali więc wypowiedzi na wybrane tematy z Listy dyskusyjnej Typhlos. Jest to najstarsze i najpopularniejsze forum dyskusyjne niewidomych. Prowadzone jest przez Centrum Niewidomych i Niedowidzących Uniwersytetu Warszawskiego. Zachęcamy do korzystania z tego źródła wiedzy o osobach z uszkodzonym wzrokiem.

12.12.2013

Literatura dziecięca w DAISY  

To tytuł projektu realizowanego od 15 października do 31 grudnia 2013 r. przez Fundację KLUCZ, a dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Projekt obejmuje wydanie 40 bajek z czterech państw: Polski, Węgier, Mongolii i Danii. Bajki mongolskie, węgierskie i polskie to bajki ludowe, z natury swojej anonimowe. Na podkreślenie zasługuje fakt, że bajki polskie pochodzą ze zbioru Oskara Kolberga, znanego XIX-wiecznego etnografa, który zapisał je podczas swoich wędrówek po kraju. Natomiast z Danii wybraliśmy baśnie z twórczości Hansa Chrystiana Andersena.
Czytaj całość

29.11.2013

Konkurs na kierownika SSMN 

Na prośbę Zarządu Środowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej Niewidomych zamieszczamy poniższą informację:
Konkurs na stanowiska Prezesa Zarządu i Zastępcy Prezesa Zarządu

22.04.2013

Brutto czy netto? 

Do naszej Fundacji zwrócił się pan J.D. z problemem dotyczącym zwrotu nienależnie pobranej części renty. Twierdził, że otrzymał kwotę netto, a musi zwrócić kwotę brutto, czyli dwa razy zapłacić podatek od tego samego dochodu. Pan J.D. uważa, że jest to niesprawiedliwe. 
Nie potrafiliśmy rozwikłać tego problemu. Zwróciliśmy się więc o pomoc do Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów „Nowotnik Lipski Szafrański” Spółka partnerska, która po wymianie korespondencji z ZUS-em uzyskała, jak się wydaje, satysfakcjonujące wyjaśnienie sprawy. Ponieważ tematem mogą być zainteresowani również inni niewidomi i słabowidzący, a nie tylko pan J.D., zamieszczamy ją na naszej stronie. 
czytaj całość...

10.03.2013

Nowe działalności Fundacji KLUCZ
 
Fundacja KLUCZ podejmuje nowe formy działania na rzecz niewidomych i słabowidzących, a także na rzecz widzących uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których rodzice są niewidomi lub słabowidzący. Niektóre formy dotyczyć będą również dorosłych osób niewidomych i słabowidzących, członków ich rodzin, a także działaczy i pracowników organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z uszkodzonym wzrokiem.
Więcej na stronie www.klucz.org.pl/pomoc_dydaktyczna.php

04.03.2013

Zachęcamy do pobierania i czytania "Wiedzy i Myśli" w formacie DAISY. Archiwalne numery tego miesięcznika, a także numer aktualny znajdują się pod adresem:
http://klucz.org.pl/WIM.php
Czasopismo zawiera wiele publikacji ważnych dla niewidomych i słabowidzących, które znajdują się w dziewięciu działach:
1. Wydarzenia, ogłoszenia i informacje
2. Kompleksowa rehabilitacja
3. Nauka, okulistyka, udogodnienia, sprzęt i pomoce rehabilitacyjne
4. Rozmowa miesiąca (w dziale znajdują się rozmowy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, które odniosły sukces w życiu, posiadają zainteresowania i pasje, działają na rzecz innych itp.)
5. Organizacyjne, prawne, praktyczne, społeczne i świadomościowe problemy
6. W prawie, w polityce i w praktyce
7. Wspominamy ludzi i wydarzenia
8. Wprost albo na opak
9. Fakty, poglądy, opinie i polemiki.
 
W marcowym wydaniu tego miesięcznika znajduje się np. obszerna informacja dotycząca naszej Fundacji pt. "Tadeusz Boy-Żeleński w DAISY" pióra Justyny Maciejewskiej.
Wcześniej ukazywały się również publikacje poświęcone naszej działalności.
Z przyjemnością i pełnym przekonaniem polecamy Państwu ten miesięcznik.

01.08.2012

Nowe projekty Fundacji Klucz Anno Domini 2012

Miło nam poinformować Państwa, że w bieżącym roku Fundacja Klucz realizuje dwa projekty wydawnicze mające na celu upowszechnianie czytelnictwa w środowisku osób z uszkodzonym narządem wzroku.
W ramach projektu, który uzyskał dofinansowanie z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zostanie wydane 12 książek multimedialnych w formacie DAISY: 10 utworów Tadeusza Boya Żeleńskiego oraz 2 książki dla dzieci. Dla miłośników twórczości Boya będzie to nie lada gratka. Natomiast w ramach drugiego projektu, realizowanego w oparciu o umowę zawartą z Instytutem Książki, ukażą się 4 książki multimedialne w formacie DAISY. Będą to również dzieła Boya Żeleńskiego: Bronzownicy, Piekło kobiet, Obrachunki fredrowskie oraz Ludzie żywi.
Projekty te wpisują się w dotychczasowe działania Fundacji, mają bowiem na celu wzbogacenie zbiorów multimedialnych, a przede wszystkim udostępnienie środowisku osób niewidomych i słabowidzących praktycznie niedostępnej dla nich wcześniej części dorobku Tadeusza Boya Żeleńskiego. Dzięki swojej wysokiej jakości i trwałości książka w standardzie DAISY będzie służyła nie tylko obecnym czytelnikom, ale także przyszłym pokoleniom. Nie mniej ważną zaletą książki DAISY jest zgodność wersji audio z drukowanym oryginałem. Warto podkreślić, że nagrania książek zostaną dokonane przez wybitnych aktorów.
Pierwszych efektów spodziewamy się już w październiku. Zapraszamy do śledzenia nowości na stronie Fundacji.

25.01.2012

Lektury i bestsellery w DAISY

Zakończyliśmy realizowany w 2011 roku projekt pt. „DAISY – standard XXI wieku. Multimedialne lektury i bestsellery dla czytelników z uszkodzonym wzrokiem”. Zaowocował on 30 kolejnymi książkami, z których 27 to lektury szkolne. Tytuły te powiększyły księgozbiory bibliotek obsługujących osoby niepełnosprawne wzrokowo, w tym bibliotek działających przy ośrodkach szkolno-wychowawczych (ich wykaz znajduje się tutaj)
Zeszłoroczny projekt stanowił część zakrojonego na kilka lat przedsięwzięcia polegającego na wydaniu w pełnej wersji DAISY wszystkich lektur szkolnych. Jego realizacja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu PFRON-u, firmy Neta.pl oraz darowiznom 1% podatku dla OPP.

Książki wydane przez Fundację Klucz w 2011 roku
Lektury szkolne
Carlo Collodi „Pinokio”
Joseph Conrad „Lord Jim”
Wiktor Gomulicki „Wspomnienia niebieskiego mundurka”
Maria Konopnicka: „Dym”, „Mendel Gdański”, „Na jagody”, „O Janku Wędrowniczku”, „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
Bolesław Leśmian „Wybór wierszy”
Jan Andrzej Morsztyn „Wybór wierszy”
Bolesław Prus „Lalka”
Henryk Sienkiewicz: „Bartek Zwycięzca”, „Hania”, „Humoreski z teki Worszyłły”, „Jamioł”, „Krzyżacy”, „Niewola tatarska”, „Ogniem i mieczem”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”, „Quo vadis”, „Selim Mirza”, „Stary sługa”, „Szkice węglem”, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”
Juliusz Słowacki „Kordian”
Mark Twain „Przygody Tomka Sawyera”
Światowe bestsellery
Stephen King: „Stukostrachy”, „Szkieletowa załoga”
Mark Twain „Tomek Sawyer za granicą”

 

02.12.2011

Plany wydawnicze Fundacji na rok 2011.
W związku z realizacją projektu „DAISY – standard XXI wieku. Multimedialne lektury i bestsellery dla czytelników z uszkodzonym wzrokiem” finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż zamierzamy wydać następujące pozycje:
Tegoroczne książki zamierzamy wysłać do następujących bibliotek link
Jednocześnie zapraszamy wszystkie biblioteki, których nie ma na wykazie, a są zainteresowane otrzymywaniem książek multimedialnych, prosimy o kontakt na adres email fundacji fundacja@klucz.org.pl
Zakończenie projektu upływa 31 grudnia 2011 roku. Dlatego też do tego terminu do wszystkich zainteresowanych bibliotek zostaną przesłane książki.
Przypominamy, że książki dla bibliotek zgodnie z kilkuletnią tradycją przekazujemy nieodpłatnie.

12.07.2011

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej badania zapotrzebowania osób niedowidzących i słabowidzących na alternatywne metody prezentacji treści.
Ankieta dostępna jest na stronie: http://eu.egazety.pl/ankieta/index.php?sid=48755&lang=pl

05.05.2011

W związku z przypadającym dziś tj. 5 maja Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, Zarząd Fundacji "Klucz" wspierając cenną inicjatywę Rzecznika Praw Obywatelskich Pani Profesor Ireny Lipowicz o powołaniu Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością, postanowił czynnie włączyć się w to przedsięwzięcie typując swojego przedstawiciela do grona Komisji.

29.03.2011

1% dla Fundacji Klucz
Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Państwa,  Waszych rodzin oraz znajomych o przekazanie 1 %  podatku na naszą statutową działalność.
Jeżeli kochacie książki, jeżeli są one dla Was „artykułem pierwszej potrzeby” i zależy Wam na tym, aby ukazywało się ich jak najwięcej, wesprzyjcie naszą działalność. Wszystkie darowizny będą – tak jak dotychczas - przeznaczane na wydawanie książek multimedialnych w standardzie DAISY, najbardziej komfortowym dla niewidomych  i dającym największe możliwości osobom słabowidzącym.
Aby przekazać 1% podatku, w bieżącym roku wystarczy wpisać numer KRS: 233669 oraz wyliczoną kwotę.
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy za zaufanie i wsparcie.
Zarząd oraz Rada Fundacji Klucz

26.03.2011

Zapraszamy do pobrania i przeczytania kolejnego - kwietniowego numeru miesięcznika "Wiedza i Myśl".
W najbliższym czasie zamieścimy również numery archiwalne.
Miesięcznik do pobrania z poniższego linka:
http://klucz.org.pl/Pliki//WIM/WIM04_11.zip

27.02.2011

Zapraszamy do przeczytania kolejnego - marcowego numeru miesięcznika "Wiedza i Myśl".
Numer 03/2011 można bezpośrednio pobraź z poniższego linka:
http://klucz.org.pl/Pliki//WIM/WIM03_11.zip

31.01.2011

Szanowni Państwo,

Dzięki nawiązaniu współpracy Fundacji KLUCZ z wydawcą miesięcznika "Wiedza i Myśl" rozpoczęliśmy przetwarzanie WiM do standardu DAISY. Mamy nadzieję, iż wersja DAISY ułatwi Państwu czytanie miesięcznika.

Aktualny numer miesięcznika 2/2011 w standardzie DAISY można pobrać z poniższego linka: WIM2/2001

Życzymy miłej lektury

         

Ponieważ otrzymaliśmy sygnały, że mają Państwo problem z zainstalwoaniem udostępnianej przez nas przeglądarki książek DaisyReader pod systemem Windows7 umieściliśmy instrukcję instalacji na podstronie z programem: link

         

15.07.2009

Miło nam Państwa poinformować, iż realizowany przez nas projekt pt. „Pismo Braille’a w nowoczesnym wydaniu, czyli książka w standardzie DAISY” przyniósł już pierwsze efekty w postaci nagrania pierwszych 10 lektur szkolnych. Tak jak zapowiadaliśmy lektury szkolne czytane są przez znanych i lubianych aktorów oraz lektorów. Fragmentów nagranych książek można posłuchać na stronie www.klucz.org.pl/Rok2009.
Realizacja projektu możliwa jest dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Każdy kto z Państwa chciałby wesprzeć nasz projekt może to zrobić poprzez dokonanie wpłaty na nasze konto ING Bank Śląski S.A. 19 1050 1285 1000 0023 0176 6370. Wszystkie zgromadzone środki przeznaczone zostaną na wkład własny projektu. Każdy z Państwa kto wyrazi zgodę zostanie zamieszczony na liście darczyńców – sponsorów projektu. W takiej sytuacji prosimy o kontakt mailowy.
Informujemy, że prezentowane fragmenty oraz kolejne, które będziemy zamieszczać sukcesywnie są zapowiedzią książek wydanych w standardzie DAISY, które przekażemy nieodpłatnie do ok. 100 bibliotek pod koniec grudnia 2009 r.

         

16.04.2009

27 marca w siedzibie fundacji KLUCZ odbyło się zebranie rady fundacji. Głównym celem spotkania było podsumowanie działalności fundacji w 2008 roku.
Najważniejszym naszym osiągnięciem w ubiegłym roku było wydanie ośmiu lektur szkolnych w formie książek multimedialnych w standardzie DAISY. Zapoczątkowaliśmy tym realizację zakrojonego na kilka lat projektu wydania wszystkich lektur szkolnych w wersji   multimedialnej. Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją Nowoczesna Polska pozyskaliśmy siedem lektur nagranych przez tę fundację. Łącznie zatem na wydanych przez nas sześciu płytach CD zamieściliśmy 15 lektur szkolnych, w nakładzie 500 egzemplarzy każdego tytułu.  Przekazaliśmy je do ponad 90 bibliotek na terenie całego kraju.
Rok 2009 przyniesie kolejne 30 lektur. Będzie to możliwe dzięki umowie z PFRON-em,  podpisanej w marcu. Płyty z książkami przekażemy do bibliotek – tak samo jak w poprzednich latach - pod koniec grudnia. Książki będą czytali doświadczeni aktorzy i lektorzy, których nazwiska najczęściej były wymieniane przez naszych respondentów.

   

23.11.2008

W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia projektu 31.12.2008 pt. "Wyrównywanie szans w edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo" oraz przygotowywaniem listy bibliotek, do których zamierzamy przekazać nagrane lektury. Prosimy wszystkich zainteresowanych o kontakt mailowy. W przypadku bibliotek znajdujących się w wykazie prosimy o kontakt, w razie zmiany danych adresowych. Biblioteki nieznajdujące się w wykazie, a zainteresowane otrzymaniem kolekcji przygotowywanych lektur, prosimy o podanie  danych adresowych.
Nieprzekraczalny termin, do którego czekamy na zgłaszanie zapotrzebowania na książki upływa 15 grudnia br.

 

12.11.2008

W związku z pozyskaniem przez nas środków, do końca bieżącego roku wydamy 8 lektur szkolnych (lista). Zostaną one zrealizowane w ramach projektu pt. Wyrównywanie szans w edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo, dofinansowanego przez PFRON oraz Fundację Polsat.
Przygotowywane przez nas lektury, będą czytane przez znanych i lubianych aktorów.
Mamy nadzieję, iż po lektury prócz dzieci i młodzieży uczącej się sięgną również z przyjemnością starsi czytelnicy. Tym bardziej, że będą mogli nie tylko wysłuchać książki, ale również zmierzyć się z samodzielnym przeczytaniem jej brajlem lub powiększonym drukiem. Możliwość taką daje książka, w promowanym przez nas formacie DAISY. Lektury będą udostępniane tak jak w przypadku pierwszych wydanych przez nas książek z kolekcji multimedialnej przez około 100 bibliotek w całej Polsce.
Celem naszym jest wydanie i udostępnienie za pośrednictwem bibliotek, w pełnym formacie DAISY wszystkich lektur szkolnych. Cel ten zamierzamy zrealizować wspólnie z Fundacją Nowoczesna Polska.
Następne tytuły będą ukazywały się sukcesywnie w miarę pozyskiwanych na ten cel środków finansowych.

 

26.10.2008

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu, którzy okazali nam zaufanie i za naszym pośrednictwem chcą wspierać środowisko osób niewidomych i słabowidzących, poprzez przekazanie darowizny w postaci 1% z podatku za rok 2007.
W tym roku udało nam się zgromadzić 1714,10 zł.
Raz jeszcze dziękujemy Państwu za wsparcie. Każda przekazywana przez Państwa złotówka jest dla nas niezwykle cenna, gdyż stanowi wymagany wkład własny, w realizowanych przez nas projektach. Co z kolei ułatwia osobom niepełnosprawnym dostęp do dóbr kultury.

Z wyrazami szacunku
i serdecznymi podziękowaniami
Zarząd Fundacji

 

01.08.2008

Do lipca 2008 roku Fundacja Klucz realizowała swoje zadania statutowe występując do wydawnictw oraz agencji wydawniczych, o nieodpłatne przekazanie praw autorskich na wydanie książek dedykowanych osobom niewidomym i słabowidzącym w standardzie DAISY.
Typowane przez nas książki wybrane zostały z propozycji jakie otrzymaliśmy od bibliotek, do których przekazaliśmy kolekcję 8 książek multimedialnych w 2007 roku.
Istotnym efektem naszych starań jest fakt pozyskania praw autorskich na wydanie w formacie DAISY lektur szkolnych, dotychczas niedostępnych w wersji audio. Lektury te będą realizowane przez naszą Fundację w pierwszej kolejności.
Prowadziliśmy również rozmowy z Uniwersytetem Warszawskim oraz Fundacją Nowoczesna Polska w zakresie tworzenia książek DAISY w Polsce.
Efektem naszych rozmów z Fundacją Nowoczesna Polska jest zawarcie porozumienia w zakresie przetworzenia książek do formatu DAISY.
Od początku 2008 roku ubiegamy się o pozyskanie środków finansowych na wydanie lektur szkolnych dla niewidomych i słabowidzących uczniów.

 

25.07.2008

W związku z reorganizacją strony, przez jakiś czas była ona niedostępna. Za te utrudnienia najmocniej przepraszamy.
Mamy nadzieję iż nowa strona zostanie zaakceptowana przez Państwa i równie chętnie będzie odwiedzana. Do czego gorąco zachęcamy.

 

14.12.2007

Przedstawiliśmy prezentację nową przeglądarkę Daisy Reader na konferencji "Reha For The Blind in Poland", która odbyła się w Warszawie.

21.11.2007

Zaprezentowaliśmy poradnik System Daisy na Konferencji "Pełnosprawny Student" w Krakowie. Publikacja omawia metody tworzenia materiałów edukacyjnych w formacie Daisy. Poradnik jest dostępny na stronie Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego.

27.10.2007

Przeprowadziliśmy prezentację polskich książek multimedialnych oraz sprzętu i oprogramowania umożliwiającego czytanie książek w formacie Daisy na spotkaniu z czytelnikami w Bibliotece Miejskiej w Gliwicach.

31.05.2007

Fundacja Klucz przedstawiła kolekcję książek multimedialnych oraz nową polską przeglądarkę DaisyReader na konferencji zorganizowanej przez Konsorcjum Projektu "Per linguas mundi at laborem". Nowa wersja przeglądarki umożliwia czytanie książek zarówno przez lektora jak i z wykorzystaniem mowy syntetycznej. Program odtwarza książki w standardzie Daisy 2.02 i Daisy 3/2005.

31.05.2007

Na spotkaniu z młodzieżą i nauczycielami z Ośrodka Szkolnego w Laskach zaprezentowaliśmy przeglądarki książek multimedialnych w formacie Daisy dla komputerów PC, komputerów podręcznych, telefonów komórkowych oraz odtwarzacze firm Humanware, Plextalk, Telex, Bone. Przedstawiliśmy również pierwszy polski podręcznik multimedialny w formacie Daisy: Historia 1 dla I LO, część 1, Od Dziejów Najdawniejszych do Schyłku Starożytności. Książka będzie dostępna w roku szkolnym 2007/2008. Planujemy wydanie podręczników multimedialnych dla szkół średnich.

30.05.2007

Przeprowadziliśmy prezentację wydanych książek multimedialnych oraz sprzętu i oprogramowania umożliwiającego ich czytanie na konferencji dla pracowników bibliotek organizowanej przez Bibliotekę Centralną Polskiego Związku Niewidomych, Warszawa, ul. Konwiktorska 7.

25.05.2007

Fundacja Klucz wspólnie z Biblioteką Śląską przeprowadziła szkolenie dotyczące cyfrowych książek multimedialnych i metod alternatywnego udostępniania informacji dla niepełnosprawnych czytelników. Szkolenie odbyło się w siedzibie Biblioteki Śląskiej przy ul. Ligonia 7. Obecnych było 50 bibliotekarzy z 28 bibliotek publicznych.
Materiały szkoleniowe do pobrania

10.05.2007

Fundacja Klucz rozpoczęła współpracę z zagranicznymi bibliotekami dla osób niepełnosprawnych. Wydane przez nas książki będą dostępne dla Polonii w szwedzkiej bibliotece TPB. Wymiana książek z innymi bibliotekami umożliwi dostęp do książek multimedialnych w językach obcych.

30.04.2007

Wydana przez Fundację kolekcja książek multimedialnych została przekazana do pięćdziesięciu bibliotek publicznych, szkolnych i akademickich.

23.04.2007

Przeprowadziliśmy prezentację polskich książek multimedialnych oraz sprzętu i oprogramowania umożliwiającego czytanie książek w formacie Daisy na konferencji bibliotekarzy zorganizowanej przez Bibliotekę Śląską.

20.04.2007

Fundacja wydała kolekcję książek multimedialnych, które są bezpłatnie przekazywane bibliotekom publicznym i szkolnym prowadzącym działy książki mówionej. Listę bibliotek mogą Państwo znaleźć na stronie Fundacji.

19.04.2007

Fundacja Klucz rozpoczęła współpracę z Biblioteką Śląską, której celem jest promocja książek multimedialnych oraz przygotowanie książek cyfrowych w formie dostępnej dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja KLUCZ, 02-493 Warszawa, ul. Krańcowa 23/27
e-mail:
Pełne dane kontaktowe