Logo 1%

Przekaż 1% naszej organizacji

Logo OPP


Logo 1%
Dołącz do nas na Facebooku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Z książką w DAISY możesz więcej”, czyli nasze nowości wydawnicze

„Z książką w DAISY możesz więcej” to nasz najnowszy, już dwudziesty projekt. Zrealizowaliśmy go wspólnie z Fundacją Mól Książkowy w ramach konkursu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Możemy więcej”. Podobnie jak we wcześniejszych projektach staraliśmy się przygotować ofertę czytelniczą w taki sposób, aby każdy, niezależnie od wieku i upodobań, znalazł coś ciekawego dla siebie. Wybraliśmy 45 tytułów reprezentujących różne rodzaje i gatunki literackie. Do ich czytania zaprosiliśmy lubianych przez Państwa lektorów: Wojciecha Chorążego, Michała Maciejewskiego, Bożenę Furczyk, Hanne Kinder-Kiss i Marcina Popczyńskiego oraz nowe osoby: Izabelę Perez, Jacka Zawadę, Annę Świątczak, Sebastiana Konrada, Katarzynę Puchalską, Hannę Chojnacką-Gościniak i Joannę Derengowską. Nagrań dokonaliśmy w Voice Story Studio, z którym niedawno rozpoczęliśmy współpracę, i opracowaliśmy wszystkie książki w pełnym standardzie DAISY. W tym miejscu chcemy podkreślić, że razem z Molem Książkowym jesteśmy jedynymi w Polsce wydawcami książek w pełnym DAISY. Publikowanie w tym formacie jest najbardziej czaso- i kosztochłonne, ale decydujemy się na nie, ponieważ pełne DAISY pozwala czytelnikom niewidomym i słabowidzącym na najbardziej wszechstronne korzystanie z książek. Pliki z książkami zapisaliśmy na 250 pendrive’ach i przekazaliśmy do ponad 100 bibliotek uprawnionych do obsługi osób z uszkodzonym wzrokiem. Prace nad projektem zakończyliśmy 31 marca. Od kwietnia mogą zatem Państwo szukać w bibliotekach nowych pozycji.
Co tym razem proponujemy naszym Czytelnikom?
Dla wielbicieli fantastyki mamy dwa tomy z cyklu „Honor Harrington” Davida Webera, dwa tomy z cyklu „Gateway” Frederika Pohla oraz powieści Roberta Silverberga, Arthura C. Clarke’a i Waltera Tevisa. Nurt historycznego fantasy rezprezentuje „Vanora” Urszuli L Kwiatek. Miłośnikom dreszczyku emocji polecamy opowieści o komisarz Malin Fors Monsa Kallentofta, dwa tomy z cyklu „Pendergast” Douglasa Prestona i Lincolna Childa oraz książki Grzegorza Kopca, Arnolda Thomasa i Erici Spindler. Fanów horrorów z pewnością zainteresują tomy z serii „Nekroskop” Briana Lumleya czy „Gloria” Grahama Mastertona i Karoliny Mogielskiej. Czytelnicy, którzy czekają na historie miłosne, znajdą w naszej ofercie romanse J. Harrow, J. Lynn, Any Huang i Karoliny Wilczęgi oraz książki z gatunku romantasy Jennifer L. Armentrout. Obecna jest również literatura obyczajowa: „Widzimy się w sierpniu” Gabriela Garcíi Márqueza i „Cierpkie grona” Zofii Mąkosy. Dla młodzieży przygotowaliśmy tomy z cyklu „Fala” Marii Krasowskiej oraz z cyklu „Najmroczniejsze moce” Kelley Armstrong. Z kolei najmłodsi czytelnicy mogą sięgnąć po urocze książki Katarzyny Wierzbickiej i opowieści z cyklu „Jagoda” Wioli Michońskiej, a także poznać przygody Ignasia i Heli w książce „Ignaś, Hela i zaklęta studnia” Barbary Supeł.
Dziękujemy Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za to, że po raz kolejny docenił naszą pracę na rzecz upowszechniania czytelnictwa osób niewidomych i słabowidzących i objął nasz projekt wsparciem finansowym. Składamy serdeczne podziękowania wydawnictwu Zielona Sowa za udostępnienie praw autorskich do książek Wioli Michońskiej, Barbary Supeł i Katarzyny Wierzbickiej. Szczególne podziękowania kierujemy do Urszuli L Kwiatek, która przekazała fundacji Klucz prawa do swojej książki. Pragniemy również przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim darczyńcom: firmom oraz osobom prywatnym. Zaufanie, jakim nas obdarzyli, i dowody uznania są dla nas wielkim zobowiązaniem i jednocześnie inspiracją do dalszych działań.
Jeśli zainteresowały Państwa nasze propozycje wydawnicze i chcieliby Państwo wnieść wkład w kolejne przedsięwzięcia fundacji Klucz, to serdecznie prosimy o przekazanie 1,5% podatku lub darowizny, którą do wysokości 6% dochodu można odpisać sobie od podatku. Numer KRS fundacji to 0000233669. Z góry dziękujemy i życzymy miłej lektury.

 

Logo PFRON

Projekt Współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 



Fundacja Klucz, 03-289 Warszawa, ul. G. Rossiniego 17/14
tel. 602 638 466| e-mail:
Pełne dane kontaktowe